Všeobecné obchodní podmínky 


Osobní údaje

Zacházení s osobními daty podléhá obecnému nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) ve smyslu ust. 5 odst. 2 zákona č. 1001/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a v souladu s čl.6 nařízení Evropského Parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016, o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů, s účinností od 25. 5. 2018.

Zákazník souhlasí/nesouhlasí s tím, aby fotograf Martin Zeman pořizoval a užíval fotografie a videa mé osoby (zákazníka) pro veškeré propagační materiály, jak v tištěné, tak v elektronické podobě (např. webové stránky, tiskoviny,...).

Případné neudělení souhlasu nemá žádný dopad na stávající pracovně právní poměr. Souhlas lze vzít kdykoliv zpět.

Dodání a reklamace fotografií

Doba dodání fotografií činí maximálně 3 týdny od focení.

Fotografie jsou dodávány elektronickou formou přes Zonerama nebo úschovna.cz. V případě potřeby na dodané paměťové medium zákazníka.

Fotografie jsou běžně poskytovány ve formátu JPEG s RGB určené pro běžný tisk, na internetu v barevné i černobílé verzi.

Před focením se můžeme domluvit na předaní ve formátu TIFF Adobe RGB pro velkoformátový tisk.

Reklamaci fotek je uznána do 14 dnů od osobního předání fotek. Poté jsou soubory "raw" smazány a není žádná možnost fotky získat.

Rezervační poplatek

Bohužel se občas stane, že se někdo najednou vymluví a na focení nepřijde a o nový termín nestojí. Fotografovi poté vznikají zbytečné náklady v podobě nevyužitého času a ušlého zisku. Proto si fotograf bere zálohu.

Pokud se klient nedostaví ani v náhradním termínu, pak rezervační poplatek propadá v plné výši ve prospěch fotografa jako náhrada ušlého zisku.

Rezervační poplatek činí:

  • běžné focení 300 Kč
  • new born 500 Kč
  • portréty domácích mazlíčků 300 Kč
  • focení svatby 1 500 Kč

Poplatek bude odečten z celkové částky za fotografické služby. Lze ho uhradit hotově nebo na účet u Česká spořitelna, a.s. na č. účtu: 2331497073 kód banky: 0800.

Tisk

Fotografie jsou vyvolány u místních ověřených dodavatelů, které barevně ladí s nastavením mého barevně zkalibrovaného monitoru.

Fotograf nenese žádnou zodpovědnost, když se klient rozhodne tisknout fotky jinde a dojde k nesprávnému vytištění.

Klient bere na vědomí, že PC monitor, mobilní zařízení, tablet, tiskárna můžou mít různě barevně, světelně, odlišné zobrazení, než má fotografův grafický monitor určený přímo na tisk a úpravu fotografií.

Reklamace tištěných fotografií je možná pouze na základě viditelné tiskové chyby jako jsou škrábance, pruhy atd., ne v barevnosti či světlosti/tmavosti daného tisku.

Dárkové poukázky

U dárkových poukazů se lze přeobjednat pouze jednou. V případě nepříznivého počasí nebo z osobních důvodů ze strany fotografa se automaticky přesouvá na domluvený náhradní termín bez jakéhokoliv postihu a v případě nutnosti (stop stav a jiné) se i příslušně prodlouží platnost poukazu.

Zákazník potvrzuje, svým podpisem dobrovolně, že uvedenému textu plně rozumí a souhlasí s obchodními podmínkami fotografa Martina Zemana (www.zemanfoto.cz).