Dobrý den,

Jmenuji se Martin Zeman a mým koníčkem je fotografování. Narodil jsem se v Pelhřimově roku 1992, tudíž je mi 29 let. Fotografování mě začalo bavit již od 17 let, kdy jsem začal jako amatér na kompaktním fotoaparátu. Postupem času se z malého koníčku stala velká záliba a obyčejný kompaktní fotoaparát mi už nestačil. Pořídil jsem si svoji první zrcadlovku Sony, a od té doby jsem nebyl schopen přestat zaznamenávat veškeré důležité okamžiky v mém životě. Postupně jsem začal zjišťovat, že mé fotografie nejsou zdaleka tak profesionální jako od ostatních fotografů z okolí a musel jsem začít rozšiřovat své dovednosti a znalosti. Častější focení mě donutilo koupit full-frame zrcadlovku střední třídy Nikon D750, se kterou jsem obzvlášť spokojený. S novou zrcadlovkou bylo nezbytné koupit i nové objektivy, např.  Nikon 24- 70, Tamron 70-200, Sigma 24 Art, Sigma 135 Art, Nikon 20-500 na portrétní a krajinářské fotografie. Rok 2021 je další milník v mé fotografické historii. Po dlouhém rozhodování pořídil jsem bezzrcadlový profesionální fotoaparát Nikon Z7II s 45,7 Mpx.

Rok 2021 odešel a Já o 5 koukám po lepší fotoaparátu bohužel  moje ZII je výborný tělo, ale pro mě má nedostatky v mě kariéře proto na řadu přišla vlajková loď Nikonu Z9.

Tak už se nemohu vymlouvat, že něco foťák nestihnul! Teďkon je řada na Mě!. A mé kreativitě!

Fotografií krajin jsem měl už spoustu, a tak jsem se poohlídnul po nějakém slušném workshopu, na kterém jsem se naučil zcela nově pozorovat a zachytit krajinu. Z mnoha snímků jednoho zátiší bylo možné složit jednu velkoformátovou a kvalitně zpracovanou fotografii. Tuto techniku jsem si osvojil převážně v zemi "Vikingů", v Norsku, kde mě známý krajinářský fotograf naučil zachytit polární zář.

Kromě focení krajin se však zabývám i focením zvířat, svateb, společenských akcí, dětí a miminek.

Mým hlavním cílem je zachycení Vašich významných okamžiků s důrazem na Vaše pohodlí, a aby ve Vás fotografování vyvolávalo příjemné pocity i vzpomínky. Zároveň se snažím ve fotografii dosáhnout určité harmonizace barev.

Moje fotografická technika

 Nový Nikon Z7II

Nikon D750 + bateriový grip

Vlastním objektivy 

Nikon AF-S Nikkor 24-70 mm f/2.8G ED

Nikon 200-500mm f/5.6 E ED VR

SIGMA 135mm f/1.8 DG HSM ART Nikon

SIGMA 24mm f/1.4 DG HSM ART Nikon

Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2 Nikon

Samyang 14mm f/2.8 Nikon

Dron

 Mavic2 pro 

Stativy

Gitzo Mountaineer GT2542

Manfrotto MT 190XPRO4

Bendro Tortoise 03C